Кава часто є однією із тих звичок, від якої люди хочуть позбутись, обіцяючи собі зробити це з понеділка, але й уявити собі початок робочого тижня без чашки кави просто неможливо.

На щастя для любителів кави, якщо у вас немає органічного несприйняття кофеїну, то і причин щоб припиняти пити каву також нема. Дослідження показують, що вживання кави приносить організму велику користь. Близько 20 досліджень доводять, що люди, які регулярно п’ють каву, можуть прожити довше за людей, які відмовляються від неї. Люди, які п’ють багато кави, мають на 14% менший ризик померти в молодому віці, ніж люди, які повністю відмовились від кави. Навіть якщо ви перейшли на каву без кофеїну – це не впливає на зменшення ризику.
Ті, хто прагне заощадити кровно зароблені та зберегти зубну емаль, дивуютьяся, як це можливо? Здається неможливим, що те, що викликає одне з найбільших звикань, може принести вам таку користь. Представляємо вашій увазі 7 причин чому кава може продовжити ваше життя.

Пиття кави запобігає інсульту.
Недавнє дослідження, опубліковене Американською Асоціацією Серця, виявило, що у тих, хто п’є одну чашку кави в день, на 20% знижується ризик інсульту протягом наступного десятиліття. Це дослідження було новаторським, оскільки такі властивості зазвичай надавались чаю.

Пиття кави запобігає серцевим захворюванням.
Вживання кави корисно для вашого серця через кофеїн, який в ній міститься. Кофеїн корисний для серця в здорових дозах, оскільки позитивно впливає на ваш метаболізм.
Він не тільки стимулює вашу центральну нервову систему, але і звільнює вільні жирні кислоти з вашої жирової тканини.
Звичайно, занадто багато кофеїну може бути шкідливим для вашого серця. Хоча на даний момент його реальний вплив на ішемічну хворобу серця є спірним. Незалежно від цього, випити чашку-дві кави за день – корисно, і навіть може мати позитивний вплив на ваше серце.

Вживання кави запобігає самогубству.
Дослідження, опубліковане Гарвардом у 2013 році, продемонструвало зв’язок між питтям кави та зниженням ризику суїциду. Воно довело, що дорослі, які випивають дві-чотири чашки кави на день, удвічі менше скоюють самогубство на відміну від тих, хто пив мало кави, або зовсім відмовлявся від неї. Дослідження також встановило, що це судження є дійсним, тільки якщо кава є кофеїновмістною. Ті, хто п’ють каву без кофеїну, потрапляють в ту ж групу, що і не пють її.
Результати цього дослідження знову повертають нас до кофеїну. Кофеїн у здорових дозах може діяти як м’який антидеприсант, допомагаючи мозку виробляти більше дофаміну, серотоніну та норадреналіну.

Пиття кави запобігає неврологічним розладам.
Вживання кави може допомогти вам позбутись неврологічних розладів, які часто супроводжують старість. Дослідження доводять, що у тих, хто п’є каву, на 65% нижчий ризик розвитку деменції та хвороби Альцгеймера. Кавомани також мають на 32-60% нижчий ризик рівень розвитку хвороби Паркінсона.

Пиття кави запобігає діабету 2 типу.
Дослідження, проведене в 2004 році, припускає, що вживання кави перед їжею може привести до підвищення рівня глюкози в організмі після їжі. Це в свою чергу призводить до підвищення рівня інсулінорезистивності, що добре для профілактики
діабету. Однак, це не працює для ліуквання діабету 2 типу. Нажаль, кава негативно впливає на тих хто вже бореться із захворюванням.

Пиття кави допомагає спалювати жир.
Як зазначалося, кофеїн впливає на деякі процеси обміну речовин. Він також впливає і на швидкість обміну речовин, що може підвищити його на 3-11%. Коли ваш метаболізм посилений, легше спалювати зайвий жир. Деякі дослідження показують, що вживання кави може допомогти спалити цілих 10% жиру людям, які страждають ожирінням, і 29% жиру для худорлявих людей.
Але шоколадна мокка з подвійним малиновим сиропом та додатковими збитими вершками скоріш за все не допоможе вам спалити жир) Весь цукор просто компенсує дію кофеїну.

Пиття кави допомагає захистити вашу печінку.
Ваша печінка важлива для життя, але вона може досить легко постраждати від кількох поширених захворювань. Ці захворювання можуть призвести до цирозу, печінка стає не ефективною, оскільки вона трансформується в рубцеву тканину. Пиття кави може захистити печінку від цирозу. Люди, які вживають щонайменше чотири чашки на день, мають на 80% менший ризик захворюваності, ніж ті, хто п’є менше.
Любителі кавової культури радіють. Адже ваш бариста створює вам напій безсмертя.
Але ці 15% збільшення тривалості життя корисні лише для тих, хто не палить.

А що ви думаєте про це? Залишайте свої відгуки в коментарях. З радістю
поспілкуємось з вами.