Помел. Про що ми завжди забували.

Колись у мене виникла асоціація: кавомашина та кавове зерно, то як чоловік та жінка. Бувають пари міцні, красиві, око тішать. А буває так, що обидва приємні, статні, виховані. Але видно, що союз із них такий собі. Не клеїться. Ось, і еспресо може вийти як та пара. Буває, від чашки кави очі…

Читати далі


0 Коментарі9 Хвилини

Чи може розчинна кава бути смачною?

В цій статті ми розберемось, як виготовляють розчинну каву, хто придумав робити її  зі спешелті зерна, та чому вона коштує як справжня кава? В Америці вже більше трьох років виготовляють розчинну спешелті каву. Але вартість одного пакетика об’ємом від 3,5 до 5 грам сягає вартості в 2-3 долари, що…

Читати далі


0 Коментарі8 Хвилини

Для чого потрібен лід в каві?

Все що потрібно знати про лід в кавових напоях: його задача, різновиди та кількість. Загальносвітові тренди стрімко спрямовують вектор в напрямку холодних напоїв. На сам перед це пов’язано з взаємодією двох таких близьких і одночасно далеких світів барменів та бариста, де кожен вносить свій досвід…

Читати далі


0 Коментарі4 Хвилини

Байпас – що це, та як його готувати?

У 2017 році світовий чемпіонат виграла бариста з Великобританії, яка приготувала 90 мл концентрованого напою ,і додала в нього 160-200 грам води. Цей метод має назву «Байпас». Сьогодні ми розповімо що це таке. В чому суть «Байпасу». Байпас - це розведення водою концентрованого готового напою. В…

Читати далі


0 Коментарі3 Хвилини

Анатомія смаку

Якщо ви уважно подивитесь на поверхню вашого язика, то побачите, що вся його поверхня ніби покрита маленькими “пухирцями”. Можна подумати, що це і є наші смакові рецептори. Але насправді це сосочки. Смакові рецептори значно менші, і в одному сосочку може бути від 3 до 100 рецепторів. Зверніть…

Читати далі


0 Коментарі6 Хвилини

Техніка «Еспресо салямі»

Дослідження світу еспресо нагадує подорож, сповнену захоплень, радості,але й без розчарувань не обійшлося. Сьогодні ми поговоримо про цікаву техніку, яка допомагає краще зрозуміти шот еспресо - техніку «Еспресо салямі»! Так, спочатку ми також думали що це якийсь жарт. Коли нам про це розказували,…

Читати далі


0 Коментарі7 Хвилини

Від Бабо до Faema. Як зароджувалось еспресо

   У 19 столітті кава була великим бізнесом у Європі. Винахідники прагнули зробити швидшим та кращим процес варіння, а це, в свою чергу, спонукало до «народження» еспресо. Для багатьох поціновувачів кави, еспресо - це і є кава. Найчистіша екстракція кавових зерен, буквально сама суть кавових ягід.…

Читати далі


0 Коментарі15 Хвилини

7 факторів які впливають на смак кави.

Ця стаття допоможе вам приготувати смачний напій вдома, та в кав’ярні. 1. Використовуйте зерно обсмажене не більше 2х місяців тому. За 2 місяці ефірні масла в кавових зернах окислюються, а смако-ароматичні компоненти випаровуються навіть у закритій упаковці. Це позбавляє напій аромату і придає йому…

Читати далі


0 Коментарі12 Хвилини

Гірка кава – чи варто з цим миритись?

В індустрії спешелті кави переконані, що хороша кава повинна бути солодкою і збалансованою, але точно не гіркою. Чи так це? Розбираємось, що таке гіркота, звідки вона береться в каві, і чи завжди це погано. Гіркий - це смак що лякає, смак, що викликає погані асоціації. Цьому є еволюційні причини:…

Читати далі


0 Коментарі5 Хвилини

Чи варто платити за відходи?

Чи варто платити за відходи? Напій із каскари, висушеної кавової м’якоті, називають кавовим чаєм, хоча за смаковими якостями він більше схожий на компот. Ми з'ясували, що таке каскара, чому її ціна в 2 рази вища за ціну кави та наскільки напій із неї безпечний для організму. Частина кавових…

Читати далі


0 Коментарі6 Хвилини